fbpx
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

EĞİTİM: ETKİ ODAKLI MODA PRATİKLERİ

8 Haziran 2022 @ 18:30 11 Haziran 2022 @ 19:30

Eğitimin Amacı ve İçeriği

Originn ve Ren Circle işbirliği ile geliştirilen “Etki Odaklı Moda Pratikleri” eğitimi, moda endüstrisinin tahrip eden yaklaşımına alternatif tasarım ve üretim yöntemlerini benimseyen, markalarında ve tasarımlarında sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlayan, tasarım yolu ile sosyal etki yaratmayı önceliklendiren tasarımcı ve girişimciler için strateji geliştirme rehberi niteliğindedir. Bu eğitimin amacı, karmaşık bir kavram olan sürdürülebilirliği anlaşılır, kolay erişilebilir kaynaklar aracılığı ile basitleştirmek ve bu soyut kavramın aksiyona dönüşmesini sağlamaktır.

Bu eğitim ile Sistem Odaklı Düşünme ile birlikte eleştirel tasarım pratiklerinin moda tasarım alanına uygulanmasının yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Eğitim sonunda katılımcılar, başta kendi tasarım pratiklerini dönüştürerek büyük resimde tüm sektörde gerçekleşecek bir dönüşüme öncülük edecek araç ve yetenekleri edinebilecektir.

Eğitim; tasarımcılar, tasarımcı adayı öğrenciler, sürdürülebilir moda girişimcileri ve sektör profesyonellerinin gelişimi için özel olarak tasarlanmıştır.

Eğitim Materyalleri

  • Eğitim boyunca kullanılacak “Etki Odaklı Moda Pratikleri El Kitabı” dijital olarak iletilecektir.
  • Eğitimin ikinci kısmında kullanılacak materyalleri tanıtan, kumaş ve ipliklerden fiziksel numunelerin de yer aldığı “Kumaş Eğitim Kataloğu” eğitim öncesi kargo ile fiziksel olarak iletilecektir.
  • Eğitim sonrası 3 ay boyunca geçerli olacak 1 saatlik online mentorluk görüşmesi katılımcı ve eğitmenin uygunluğuna göre eğitim sonrası planlanabilecektir.
  • Topluluk öğrenmesine destek olmak adına katılımcıların birbirleriyle iletişim kurabilecekleri online eğitim grubu kurulacaktır.

Eğitmen

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Gözde, 2017 yılına kadar çeşitli kurumsal şirketlerde eğitim & gelişim departmanlarında eğitim tasarımı ve organizasyonel gelişim alanlarında görev almıştır. 2017 yılında “kendine ait bir oda” hayaliyle Atölye Ren ismindeki yavaş, sürdürülebilir ve kapsayıcı moda markasını kurmuş ve 2018 yılında hazırladığı “Yaşam” koleksiyonu ile “Eco Fashion Week, Australia” etkinliğinde yer almıştır. Originn’in önderliğinde kurulan İzmir merkezli Notion Kolektif’in kurucu üyelerinden ve Sürdürülebilir Moda alanında Türkiye’nin ilk ve sayılı kaynaklarından olan Notion Talks isimli podcast yayının moderatörlüğünü yapmıştır. Originn bünyesinde gerçekleştirilen Sürdürülebilir Moda projelerinde ve eğitim programlarına katkı sağlayan Gözde, farklı markalara tasarım ve üretim danışmanlığı yapmaktadır.

*Eğitim kontenjanı 12 kişidir.

©2024 Atolye Ren Topluluk Platformu

Gizlilik Politikası

Bizimle İletişime Geç

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?