fbpx

SIGNATURES: Birlikte 5 Yıl

Yazar: Gözde Karatekin

2022, Ren’in 5.yılı. Artık daha olgun, daha kendinden emin. Yeni sözler söylemek, yeni kapılar aralamak ve yeni hedefler belirlemek için hazır. “SIGNATURES” koleksiyonu tam da bu yenilikleri müjdeleyen, onlara gönderme yapan bir geçiş sağlıyor. Bu koleksiyon 2017 yılından beri, çeşitli koleksiyonlarda daha önce ürettiğimiz modellerin, sizlerden aldığımız geri bildirimlerle iyileştirilerek yeniden tasarlandığı ve üretildiği bir koleksiyon. Bunlarla uyum içerisinde olacak, yine temellerini eskilerin siluetlerinden alan 4 yeni model ile beslenen “SIGNATURES” koleksiyonu bu zamana kadarki en geniş ürün gamını sunuyor. Her durum, yer, zaman ve mevsim için ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bu koleksiyon kullanılan kumaşlar ile de dikkat çekiyor. Her zamanki gibi Türkiye’nin çeşitli illerinden adeta bir hazine avı gibi topladığımız ölü stok(deadstock) kumaşlara ek olarak Bursa merkezli, sürdürülebilir üretimi temeline almış, uluslararası birçok markaya kumaş tedarik eden SEÇEN Tekstil’in numune deposunda atıl duran yüksek kaliteli kumaşlar ile “SIGNATURES” Koleksiyonundaki parçaları hazırladık. Cupro, modal, keten, pamuk, viskoz gibi doğal elyaflar kış ve yaz her mevsim bedeninize ihtiyaç duyduğu konforu sağlayacak.

Bununla birlikte, 2022 için planladığımız ve ilk günkü gibi keşfetmek ve yaratmak heyecanı ile çalışmamız için bizi motive eden bazı yenilikleri sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. İlk haberimiz 2022 yılını topluluğumuzu geliştirmeye adıyor olmamız. Bu bağlamda, tohumlarını geçen yaz atmaya başladığımız “REN CİRCLE” adını verdiğimiz topluluğumuzu bir çatı altında birleştirecek, bizi daha sık bir araya getirecek, birbirimizden daha fazla öğrenmemizi sağlayacak projeler geliştirmeye odaklandığımız bir yıl olacak. Biz Ren’i yalnızca bir moda markası olarak değil, bir “fikir ve eylem” olarak tanımlıyoruz. Bugün artık biliyoruz ki o yalnızca bir kişiye ait bir girişim değil, topluluğumuzun birlikte büyüttüğü bir ideal! Hakkaniyetli, incitmeyen ve özen gösteren bir yaşamın hayali… İnanıyoruz ki bu tek başına başarılabilecek bir hedef değil, birlikte yürünecek bir yolculuk. Sizleri de birer paydaşı olmaya davet ediyoruz. Çok yakında “CIRCLE” platformu, bu hayali birlikte kuran Atölye Ren topluluğumuzun bir araya gelme, paylaşma, dayanışma ve birbirinden öğrenme platformu olarak hayata geçecek. Ayrıca 2022’de tasarım, üretim, strateji ve operasyon gibi birçok iş alanında aklımıza takılan, karşımıza çıkan soru ve sorunlara çözüm bulma, sürdürülebilir moda ve kapsayıcı tasarım alanlarında geliştireceğimiz yenilikçi çalışmaların süreçlerine sizleri de dahil edeceğimiz çalıştay ve atölyeler gerçekleştireceğiz. Biliyoruz ki moda yalnızca bir tüketim öznesi değil aynı zamanda hepimizin bireysel olarak gündelik yaşamımıza entegre edebileceğimiz bir üretim pratiği. Post-modern tüketim kültürünün bize dikte ettiğinin aksine bir giysiye, bir stile ya da bir kimliğe sahip olmanın tek yolu onu satın almak değil. Biz tüm bunları üretebilecek kabiliyete ve beceriye sahip varlıklarız. Unuttuğumuz bu yetkinliklerimizi hep birlikte yeniden hatırlamak için kendi giysilerimizi üretmeye, onları yeniden tasarlamaya, onarmaya ve ileri dönüştürmeye yönelik atölye çalışmaları da tasarlıyoruz.

Son olarak, bu yıl, Ren’in yeni tasarımları geçmiş yıllardan farklı olarak, ilkbaharda 2, Yaz aylarında 1 ve sonbaharda 1 olmak üzere, 4 farklı mini koleksiyon ile sizlerle buluşacak. Bunların içinde bizi en çok heyecanlandıranın Mart-Nisan aylarında satışta olmasını hayal ettiğimiz cinsiyet nötr bir ürün gamının ilk üyeleri olacak “NEUTRALS” koleksiyonumuz.

Her ne kadar yavaşlayarak anları farkındalıkla yaşamaya gayret etsek de zaman çok hızlı geçiyor. Yeni bir yıl yaklaşıyor. Kim bilir, belki de her zamankinden daha fazla belirsizliklerle ve kaygılarla dolu bir yıl olacak. 2022’nin ne getireceğini tam olarak bilmek elbette mümkün değil ancak tüm endişelerimize rağmen onun daha iyi ve umut dolu geçmesi için birlikte atabileceğimiz adımlar vardır belki de.

Bu yıl da birlikte kalabilmek dileğiyle…

Gözde ❤

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2024 Atolye Ren Topluluk Platformu

Gizlilik Politikası

Bizimle İletişime Geç

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?